فواید سرمایه گذاری بر ایده های دانش آموزی

 •   بازگشت سرمایه سریع

  28 صرفه جویی
 •    جهش

  18 دلار صرفه جویی
 •    Time Table

  18 دلار صرفه جویی
 •    ووکامرس

  افزونه برتر
 •    WPML - .po/.mo ready

  افزونه برتر
 •    Contact Form 7

  جدید
 •    Gravity Forms

  جدید
 •    Mail Chimp

  جدید

تقویم آموزشی

تیر ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  

«آینده ات..» | همایش شناخت شاخه های تحصیلی دبیرستان

«آینده ات…»

این همایش مخصوص شناخت رشته های تحصیلی دبیرستان است که مرکز نوآوری دانش آموزی مارلیک در طی سالیان متمادی اقدام به برگزاری آن نموده تا دانش آموزان دوره اول مخصوصا پایه نهم تمامی شاخه های تحصیلی دبیرستان را بیشتر و بهتر بشناسند و با دیدی باز و همه جانبه رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

آینده ات را با تصمیم درست بساز

انتخاب

سخنرانان بخش اول

افراد موفق رشته های:

- ریاضی

- تجربی

- انسانی

آینده

سخنرانان بخش دوم

افراد ناراضی رشته های:

- ریاضی

- تجربی

- انسانی

شغل

سخنرانان بخش عمومی

سخنرانی عمومی شامل:

- سخنران رشته های شناور همانند: زبان، هنر، تربیت بدنی و...

- کارآفرینان برتر

- روانشناس

علاقه

پرسش و پاسخ با آقای روانشناس

بخش مخصوص دانش آموزان برای صحبت و درد و دل های آنان با متخصصان برنامه

درباره ی «آینده ات...»

مسلما دانش آموزان جزء مهم ترین اقشار جامعه و از آینده سازان ایران عزیزمان هستند و اگر بخواهیم به آینده کشورمان فکر کنیم در میابیم که آینده دانش آموزان جدای از آینده کشورمان نیست. لذا اهمیت انتخاب درست آنان در سنین پایین بر کسی پوشیده نیست، انسان در طي زندگي به طور هميشگي دست به انتخاب مي زند اما ارزش این انتخاب ها همیشه یکسان نیست، انتخاب رشته تحصیلی دبیرستان جزء اولین و مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد است و اگر درست و آگاهانه انتخاب نشود می تواند اثرات مختلف و نامطلوبی را بر آینده افراد بگذارد. امروزه دانش آموزان به دلایل مختلف که خارج از حوصله این بحث است و نیاز به واکاوی متخصصان دارد رشته متناسب با علاقه و ظرفیت خود را انتخاب نمی کنند و خیلی از آنان پس از انتخاب رشته تحصیلی متوجه عدم علاقه، انگیزه و یا حتی توانایی پایین خود در رشته شان می شوند  و سرخورده و افسرده شده، حتی در برخی از موارد تغییر رشته داده و به رشته مورد علاقه خود می روند یا تحصیل را ترک می گویند. بنابراین با توجه به توضیحات مذکور ضرورت و اهمیت هدایت تحصیلی و راهنمایی آنان در سنین پایین تر برای انتخاب درست مسیر آموزشی و زندگی بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می گیرد.

سوابق برگزاری این هماش

موسسه نوآوری و فناوری مارلیک همواره سعی داشته تا با ارائه متدهای نوین و خلاقانه دانش آموزان را در مسیر پرفراز و نشیب انتخاب رشته همراهی کند لذا در راستا این هدف برنامه های متعددی در این زمینه برگزار نمود، که از جمله آنان:

۱- برگزاری همایش شناخت رشته های تحصیلی دانشگاهی «آینده ام» در چندین سال

۲- برگزاری همایش شناخت رشته های تحصیلی مقطع متوسطه اول «آینده ات»

«آینده ام» همایش انتخاب رشته دانشگاه برجسته ترین همایش انتخاب رشته تحصیلی می باشد که در سالیان طولانی با همکاری دانشگاه گیلان با حضور هزاران دانش آموز برگزار شد، حال با توجه به کسب تجربیات مختلف در طی این سالیان خدمت رسانی، موسسه نوآوری و فناوری مارلیک قصد دارد تا در مقاطع پایین تر یعنی دوره اول متوسطه به حمایت از دانش آموزان در جهت انتخاب رشته تحصیلی در مقطع دبیرستان بپردازد.

هدف اصلی ما در این همایش دانش افزایی اولیا و دانش آموزان دوره اول متوسطه با معرفی بی طرفانه، به روز و تجربی تمامی شاخه های تحصیلی دانش آموزان، بررسی روان شناختی امر انتخاب رشته و هدایت تحصیلی به همراه پوشش حقایق به روز بازار و آینده کاری و همچنین ایجاد روحیه هدف گذاری توسط نخبگان و فارغ التحصیلان این استان می باشد تا با ارائه کمک و راهنمایی های لازم به دانش آموزان به انتخاب درست و آگاهانه آنان کمک کنیم. در طول این برنامه دانش آموزان از سخنرانی افرادی همانند: افراد برتر هر رشته، کارآفرینان برتر، روانشناسان و غیره … استفاده خواهند کرد و از جمله نکاتی که این همایش را با سایر برنامه های مشابه متمایز می کند استفاده از افراد موفق و شکست خورده هر رشته می باشد تا بتوان تمامی زوایای یک رشته را شفاف سازی نمود.

در تجارب قبلی نیز سخنرانان همراه با مشاوران برجسته به سخنرانی و بیان تجربیات خود پرداختند و تلاش شد تا با به تصویر کشیدن حقایق پیش رو هر رشته تحصیلی، افزایش روحیه کارآفرینی و روحیه حرفه ای کار در دانش آموزان و ترسیم آینده حقیقی شغلی و همچنین اهمیت رشته علوم انسانی و ترغیب مستعدین این شاخه به عدم نگرانی از انتخاب آن و جلوگیری از سمت گیری حبابی به سمت رشته علوم تجربی و همچنین ترغیب اولیا به احترام گذاری به اهداف دانش آموزان و حمایت از تصمیمات متفاوت آنان در چهارچوبی نوین همراه با مناظره، اجرا تئاتر آموزشی، حضور نخبگان و کارآفرینان برجسته هر شاخه و… به انتخاب درست دانش آموزان کمک شود.

 

چرا باید در «آینده ات...» شرکت کنم؟

اگر از خود می پرسید که شرکت در برنامه آینده ات چه کمکی به شما خواهد کرد؟! پاسخ شما پیش ماست.

تا به حال به آمار بیکاری و افسردگی جوانان دقت کرده اید؟ تا به الان از خود سوال کرده اید که چرا خیلی از دانش آموزان و حتی دانشجویان رشته خود را عوض می کنند یا ترک تحصیل می کنند؟ چون از روی علاقه و آگاهی کامل به رشته خود، شاخه تحصیلیشان را انتخاب نکردند، انتخاب رشته دوره اول از مهم ترین تصمیمات زندگی شماست پس باید درست و آگاهانه اتخاذ شود، بنابراین اگر رشته تحصیلیتان را با شک و تردید انتخاب کردید، یا فقط از روی علاقه والدینتان یا علاقه سطحی خودتان رشته تان را انتخاب کردید، یا حتی نمی دانید باید چه رشته ای را انتخاب کنید، ما شما را به شرکت در همایش انتخاب رشته دبیرستان «آینده ات…» دعوت می کنیم، در آینده ات از تجارب ۹ سخنران برجسته ما استفاده کنید تا با تصمیمی درست به شرنوشت افرادی که از آنها نام بردیم دچار نشوید و درست و عاقلانه انتخاب کنید.

سخنرانان برنامه

علوم انسانی

مرضیه سالم، دیپلم انسانی، کارشناسی جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه گیلان، کارشناسی ارشد برنامه ریزی روستایی و توسعه اقتصادی از دانشگاه گیلان، سهند خداخواه، دیپلم ریاضی از مدرسه استعدادهای درخشان میرزاکوچک خان رشت (سمپاد)، کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان انگلیسی از دانشگاه گیلان

رشته ریاضی

حافظ خان پور، دیپلم ریاضی از مدرسه استعدادهای درخشان میرزا کوچک خان رشت (سمپاد)، کارشناسی فیزیک از دانشگاه امیرکبیر تهران، کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف تهران

معین کلانتر، دیپلم ریاضی از مدرسه استعداد های درخشان میرزا کوچک خان رشت (سمپاد)، کارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه گیلان، کارشناسی ارشد ادبیات کودک و نوجوان از دانشگاه گیلان

رشته علوم تحربی

دکتر علی حسنی، دیپلم تجربی از دبیرستان استعداد های درخشان میرزا کوچک خان رشت (سمپاد) دکتری پزشکی عمومی دانشگاه گیلان

گلنوش ملکی، داروساز

سخنران ویژه برنامه

آقای دکتر علیرضا مویدی، کارشناس ارشد مکانیک پلی تکنیک تورین ایتالیا و دکتری حرفه ای مهندسی خودرو از دانشگاه آیندهوون هلند

سخنرانان بخش عمومی

روانشناس: محمد جواد زحمتکش، کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران

کارآفرین: حنانه جعفری کارشناسی زیست علوم جانوری از دانشگاه گیلان، صاحب برند کسب و کار حنا جعفری (قنادی)

رشته های شناور: فاطیما محمدی، دیپلم تجربی، دانشجوی هنر دانشگاه گیلان

مرکز نوآوری و پژوهش سرای خصوصی دانش آموزی مارلیک

این مرکز از زیر مجموعه های موسسه نوآوری و فناوری مارلیک بوده که به منظور ترویج نوآوری، پژوهش، خلاقیت، مهارت های آزمایشگاهی و عملی، روحیه کار تیمی و کارآفرینی در دانش آموزان در سال 1395 تاسیس شده است.

        

عضویت در خبرنامه ها

برای کسب اطلاعات بیشتر، آگاهی از دوره های مرکز و همچنین آخرین اخبار جشنواره های دانش آموزی و دنیای فناوری به کانال تلگرام و اینستاگرام ما بپیوندید:

                   

تماس با معاونت آموزش موسسه

34946 - 013

4346 75 33 - 013

    

                  


آدرس مرکز

رشت، گلسار، انتهای خیابان 122، کوچه آفتابگردان