فواید سرمایه گذاری بر ایده های دانش آموزی

 •   بازگشت سرمایه سریع

  28 صرفه جویی
 •    جهش

  18 دلار صرفه جویی
 •    Time Table

  18 دلار صرفه جویی
 •    ووکامرس

  افزونه برتر
 •    WPML - .po/.mo ready

  افزونه برتر
 •    Contact Form 7

  جدید
 •    Gravity Forms

  جدید
 •    Mail Chimp

  جدید

تقویم آموزشی

تیر ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  

دپارتمان المپیادها و مسابقات علمی

برای افتخار آفرینی در المپیادهای علمی ملی و بین المللی و همچنین مسابقات کشوری و بین المللی در کنار شماییم...

ایجاد دوستی و روابط بین دانش آموزان در سراسر جهان در نوجوانی

رقابت و تشویق دانش آموزان مستعد برای توسعه استعدادها در علوم طبیعی

ترویج و تشویق تلاش های علمی به منظور بزرگداشت علوم طبیعی

می توانید با ورود به سامانه ثبت نام آزمون ها و همایش های مرکز نوآوری دانش آموزی مارلیک بخش آزمون ها ، آزمون های من ، مشاهده کارنامه، کارنامه خود را مشاهده کنید

درباره IJSO

 • تحریک علاقه و ایجاد فعالیت برای  دانش آموزان در حوزه علوم طبیعی 
 • ایجاد علاقه برای انتخاب حرفه آینده خود به عنوان دانشمند  
 • تقویت و توسعه ارتباطات بین المللی در علوم طبیعی  
 • ترویج همکاری علمی آینده  
 • تشویق تشکیل دوستی درون جامعه علمی در سطح بین المللی 
 • ارائه فرصت برای مقایسه برنامه ها و روند آموزشی در آموزش علمی در کشورهای شرکت کننده

المپیاد علمی بین المللی نوجوانان(IJSO) یک رقابت سالانه فردی و تیمی در علوم طبیعی برای دانش آموزان دوره اول دبیرستان است که در ماه  دسامبر (آذرماه) هر سال برگزار می گردد.

 

IJSO یک رویداد آموزشی به همراه برنامه های پژوهشی و تفریحی است که هدف آن برجسته کردن اهمیت علوم طبیعی در آموزش عمومی جوانان و در تمام جنبه های زندگی آنها می باشد.

 

این مسابقه هر ساله برگزار می شود و در این المپیاد، نوجوانان رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال در علوم زیست شناسی، فیزیک، شیمی در سه مرحله تستی، تشریحی و آزمایشگاهی در قالب تیم ۶ نفره از کشور های مختلف به رقابت می پردازند.

ijso در گیلان

بهترین بسته های آموزشی را برای فرزندان خود انتخاب کنید.

Hover Box Element

Hover Box Element

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

اولین دوره این مسابقات در سال ۲۰۰۴ در اندونزی برگزار شده‌است و از آن سال به‌طور منظم و سالانه در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. هر دوره از این مسابقات به میزبانی کشورهای مختلف می باشد. ایران در سال ۱۳۹۱ میزبان نهمین دوره این مسابقه بود که بالغ بر ۳۰۰ نفر از کشورهای مختلف در آن دوره شرکت کردند، میزبان آخرین دوره این مسابقات کشور هلند بوده است.

پس از تصحیح آزمون، دانش آموزان بر اساس نمرات خود رتبه بندی می شوند. سپس ۱۰٪ دانش آموزان مدال طلا دریافت می کنند، ۲۰٪ دانش آموزان بعدی مدال نقره دریافت می کنند و ۳۰٪ دیگر مدال برنز دریافت می کنند.

همچنین، جوایز تیم به بهترین نتایج در آزمون عملی و بهترین کشور در مسابقات ارائه می شود. جایزه های فردی به بهترین دانشجو در آزمون نظری ارائه می شود. کمیته محلی برگزاری مسئول صدور گواهینامه های مشارکت رسمی برای همه دانشجویان، رهبران و ناظران است

مسابقه المپیاد علوم نوجوانان IJSO در ایران به منظور انتخاب تیم اعزامی به مسابقه بین المللی هر ساله در تابستان انجام می گیرد. از بین شرکت کنندگان در مسابقه ۶ نفر انتخاب شده وپس از طی یک دوره کارگاه آمادگی به مسابقه بین المللی IJSO اعزام می شوند

اولین دوره حضور ایران در در کشور اندونزی در سال ۲۰۰۴ بود و به دنبال آن از سال های ۲۰۰۸ به بعد هر ساله تیم ایران در این المپیاد حضور رسمی یافته است که منجر به کسب مدال های نقره و برنز گردیده است.

المپیاد شامل سه بخش است که در سه روز با فواصل یک روزه برگزار می شود. مسابقه در این سه روز بین سه تا چهار ساعت در روز به طول می انجامد. شامل سه بخش تستی، تشریحی و عملی است.

در بخش تستی، در هر یک از مباحث فیزیک، شیمی و زیست شناسی دانش آموزان به۱۰ سوال پاسخ می دهند که جمعاً شامل سی سوال می باشد.

در بخش تشریحی سوالات به صورت ترکیبی از مفاهیم فیزیک، شیمی و زیست می باشد و برای حل آنها نیاز به تسلط در هر یک از این علوم و ترکیب دانش بین آنها لازم است.

بخش سوم شامل آزمایش و تشریح در این سه مبحث علمی است و کار در قالب دو گروه شدن اعضای تیم انجام می گیرد.  در این قسمت امتیاز تیمی به هر یک از اعضای تیم نیز داده می شود. ماکزیمم امتیازی که به هر قسمت تعلق می گیرد به ترتیب زیر است: بخش اول: ۳۰ امتیاز بخش دوم : ۳۰ امتیاز بخش سوم: ۴۰ امتیاز

در فواصل بین روزهای مسابقات دانش آموزان در مباحث علمی و بازدید از مناطق مختلف که برای آنها تدارک داده می شود، شرکت می کنند.

آخرین دوره ها و محصولات

المپیاد بین المللی علوم نوجوان

مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی

ترغیب جوانان به انجام فعالیت های پژوهشی


برگزاری مسابقات گوناگون بین المللی


برپایی کارگاهها، گردهمایی ها علمی


تشکیل کارگروه های علمی

نحوه برگزاری المپیاد

جشن افتتاحیه


۳ آزمون در ۳ روز


۴ روز گردش علمی و تفریحی


مراسم اهدای مدال

ترکیب بندی سؤالات

درس های فیزیک و شیمی و زیست


آزمون تستی


آزمون تشریحی


آزمون آزمایشگاهی و تشریح

مراحل شرکت در المپیاد نوجوانان

برگزاری آزمون استانی


برگزاری دوره آمادگی


برگزاری آزمون کشوری


اعزام به المپیاد بین المللی

مرکز نوآوری و پژوهش سرای خصوصی دانش آموزی مارلیک

این مرکز از زیر مجموعه های موسسه نوآوری و فناوری مارلیک بوده که به منظور ترویج نوآوری، پژوهش، خلاقیت، مهارت های آزمایشگاهی و عملی، روحیه کار تیمی و کارآفرینی در دانش آموزان در سال 1395 تاسیس شده است.

        

عضویت در خبرنامه ها

برای کسب اطلاعات بیشتر، آگاهی از دوره های مرکز و همچنین آخرین اخبار جشنواره های دانش آموزی و دنیای فناوری به کانال تلگرام و اینستاگرام ما بپیوندید:

                   

تماس با معاونت آموزش موسسه

34946 - 013

4346 75 33 - 013

    

                  


آدرس مرکز

رشت، گلسار، انتهای خیابان 122، کوچه آفتابگردان